МОДЕЛИРОВАНИЕ ПРОЦЕССА ДЕФОРМАЦИИ ДРОССЕЛЬНЫХ ХАРАКТЕРИСТИК ГАЗОТУРБИННЫХ ДВИГАТЕЛЕЙ В ДЛИТЕЛЬНОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ
Ключові слова:
газотурбинный двигатель, диагностики, диагностическая модель, трендовый анализ, запас газодинамической устойчивости.Анотація
Рассмотрена задача оценки технического состояния газотурбинных двигателей силовых установок авиационного применения по данным регистрации термогазодинамических параметров в длительной эксплуатации. Предложен подход к получению данных о техническом состоянии на основе выделения трендов отклонений от заданных дроссельных характеристик и последующей их оценки относительно переменных на режимах полей допусков. Выполнено тестирование предложенного подхода, на примере ГТД маршевой двигательной установки. Установлена возможность повышения надежности оценки технического состояния за счет совместного анализа трендов отклонений от полей допусков. Предлагается полиномиальная аппроксимация границ допусков деформации дроссельных характеристик. Разработано программно-алгоритмическое обеспечение для реализации предлагаемого подхода.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.