МАСЛОСИСТЕМА ГАЗОТУРБИННОГО КОМПРЕССОРНОГО АГРЕГАТА КАК ИСТОЧНИК УТИЛИЗИРУЕМОЙ ТЕПЛОТЫ ДЛЯ ПОВЫШЕНИЯ ЕГО ЭФФЕКТИВНОСТИ
Ключові слова:
газоперекачивающий агрегат, маслосистема, кожухотрубный газомасляный теплообменник, биметаллическая ребристая труба, безопасный канал, термическое сопротивление, приведенные затраты, экономический эффект.Анотація
Рассмотрены конструктивные особенности масло системы газоперекачивающего агрегата с газотурбинным приводом с применением кожухотрубчатого газомасляного теплообменника в составе маслосистеми привода агрегата. Предложена конструкция кожухотрубчатого газомасляного теплообменника на базе биметаллических ребристых труб с безопасным каналом, обеспечивающего охлаждение масла системы смазки газотурбинного двигателя и подогрев топливного газа перед дозатором топлива двигателя. Приведены результаты испытаний опытного образца кожухотрубчатого газомасляного теплообменника, позволившие уточнить математическую модель процесса теплопередачи в теплообменнике. Показано, что применение газомасляного теплообменника в маслосистеме газоперекачивающего агрегата приведет к экономии материальных и энергетических ресурсов, при этом ожидаемый годовой экономический эффект составит около 540 тыс. грн.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.