Структура и свойства низкоуглеродистых никелевых сплавов для монокристаллических оливок
Ключові слова:
жаропрочные сплавы1, структура2, свойства3, термическая обработка4,Анотація
Проведено сравнительное исследование макро- и микроструктурного состояния, а также физико-механических характеристик низкоуглеродистых жаропрочных ренийсодержащих сплавов на никелевой основе ВЖМ5У-ВИ, CMSX-4 PLUS и ВЖМ4-ВИ (с Ru), предназначенных для монокристаллического литья деталей газотурбинных двигателей. Установлено, что исследуемые сплавы являются аналогами, характеризуются достаточно высокой чистотой по оксидно-сульфидным неметаллическим включениям вследствие низкого содержания кислорода и серы. Снижение углерода позволило повысить температуру плавления. Микроструктура материала образцов является типичной для жаропрочных никелевых сплавов, полученных методом высокоскоростной направленной кристаллизации. Термическая обработка (гомогенизация и двойное старение) по указанным режимам способствовала практически полному растворению эвтектики в твердом растворе, что оказывает благоприятное влияние на физико-механические свойства материалов. Значения длительной прочности при температуре 900 оС исследованных сплавов находятся примерно на одном уровне. Более высокая жаропрочность сплавов ВЖМ4-ВИ и CMSX-4 PLUS (по сравнению с ВЖМ5У-ВИ) проявляется при температурах 1000… 1100 оС.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.