ОЦЕНКА МАССОВЫХ ХАРАКТЕРИСТИК И ВРЕМЕНИ РАБОТЫ КОСМИЧЕСКИХ МУСОРОСБОРЩИКОВ С ЭРД, ВЫВОДИМЫХ НА ОРБИТУ РАЗЛИЧНЫМИ РАКЕТАМИ-НОСИТЕЛЯМИ
Ключові слова:
космический мусор, мусоросборщик, пассивный улавливающий элемент, круговая орбита, ракета-носитель, разгонный блок, ЭРД.Анотація
В статье представлен расчетный анализ удельных массовых и временных характеристик способа очистки околоземного космического пространства путем применения специального космического аппарата – мусоросборщика (МС), снабженного электроракетной двигательной установкой (ЭРДУ). При этом для создания муcоросборщиков исследовались энергетические возможности ракет-носителей (РН) разработки США, Франции, России и Украины в широком диапазоне по грузоподъемности от 12 до 30 т.
Предложен маневр, выполняемый МС при своем функционировании: вывод МС с помощью РН и разгонного блока на требуемую высокую орбиту и циклическое движение с высокой орбиты на низкую и обратно.
Даны рекомендации по возможным массовым характеристикам МС и времени работы ЭРДУ.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.