ПРИМЕНЕНИЕ МАТЕРИАЛОВЕДЧЕСКОГО ПОДХОДА ДЛЯ ВОССТАНОВЛЕНИЯ ЛОПАТОК ВЕНТИЛЯТОРА ИЗ СПЛАВА ВТ3-1
Ключові слова:
титановые сплавы, сварка, лопатка, механические свойства.Анотація
Проведена экспериментальная апробация разработанного научно-практического подхода по восстановлению ответственных деталей ГТД из жаропрочных a + b- титановых сплавов на примере вентиляторных лопаток из сплава ВТ3-1 двигателя Д-36. На основании результатов стендовых испытаний долговечности лопаток из сплава ВТ3-1 установлено, что на долговечность восстановленных лопаток существенное влияние оказывает структура сварного шва. Применение СМК присадок опытного состава позволили формировать структуру сварного шва в сплаве ВТ3-1 равноосного типа, близкую к структуре основного металла, и получить более качественные сварные швы. Это обеспечило повышение долговечности на 20 % в сравнении с лопатками, восстановленными по серийной технологии.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.