ТЕПЛООБМІН І ВТРАТИ ТИСКУ В ОХОЛОДЖУЮЧОМУ КАНАЛІ УЗДОВЖ ВХІДНОЇ КРОМКИ ЛОПАТКИ ПРИ ЧАСТКОВОМУ ОРЕБРЕННІ СТІНОК
Ключові слова:
Охолоджувальна лопатка, теплообмін, інтенсивність тепловіддачі, гідравлічний опір, CFD-розрахунок, модель турбулентності, турбулизатор.Анотація
У статі наведені результати CFD-дослідження теплообміну та втрат тиску в охолоджувальному каналі вздовж вхідної кромки лопатки з мікрооребренням. Розглянуто вплив різного розташування ділянок з ребрами-турбулізаторами по контуру поперечного перерізу на теплогідравлічні характеристики течії для конфігурацій оребрения з нормальними та V-подібними ребрами. Дослідження проведено при числі Рейнольдса рівному 100000. Виконано аналіз структури течії в каналі та розподілення інтенсивності тепловіддачі по контуру поперечного перерізу каналу від охолоджуючого повітря з урахуванням характерної нерівномірності тепловіддачі з боку газу.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.