ОБЕСПЕЧЕНИЕ ТЕПЛОВОГО РЕЖИМА СИЛОВОГО БЛОКА ГАЗОПЕРЕКАЧИВАЮЩЕГО АГРЕГАТА ОРГАНИЗОВАННОЙ ПОДАЧЕЙ ВОЗДУХА ПОД ШУМОТЕПЛОИЗОЛИРУЮЩИЙ КОЖУХ ГАЗОТУРБИННОГО ДВИГАТЕЛЯ
Ключові слова:
газоперекачивающий агрегат, газотурбинный двигатель, шумотеплоизолирующий кожух, вентиляция, тепловой режим, управление течением, численное моделирование, испытания.Анотація
Проведен анализ основных проблем обеспечения приемлемого теплового режима вентилируемых силовых блоков газоперекачивающих агрегатов с газотурбинным приводом. Рассмотрены способы организованной подачи воздуха под шумотеплоизолирующий кожух газотурбинного двигателя. Предложена трехмерная математическая модель теплового состояния силового блока на основе уравнений Навье-Стокса, учитывающая явления излучения, гравитации и твердотельной теплопроводности. Достигнуто качественное соответствие результатов численных расчетов данным испытаний. Обнаружена высокая чувствительность теплового состояния силового блока к способам подачи вентиляционного воздуха. Показана актуальность применения и дальнейшего совершенствования методов вычислительной аэрогидродинамики при разработке конструкций укрытий газотурбинных двигателей и систем их вентиляции.
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.