РОСТ УСТАЛОСТНЫХ ТРЕЩИН В ТОНКИХ ПЛАСТИНАХ КОНЕЧНЫХ РАЗМЕРОВ С КОНЦЕНТРАТОРАМИ НАПРЯЖЕНИЙ ПРИ ОДНООСНОМ АСИММЕТРИЧНОМ РАСТЯЖЕНИИ-СЖАТИИ
Ключові слова:
усталостная трещина, асимметричный цикл нагружения, пластины конечных размеров, эллиптическое отверстие, одноосное растяжение-сжатие, поврежденность, пластическая зона.Анотація
Рассматривается задача о росте усталостной трещины, выходящей из концентратора напряжений, в тонкой пластине конечных размеров при одноосном многоцикловом асимметричном нагружении. В качестве концентратора напряжений рассматривается эллиптическое отверстие. Численно-аналитическое решение задачи получено на основе феноменологической двустадийной модели роста усталостной трещины и критерия эквивалентных напряжений, сводящего асимметричный цикл нагружения к эквивалентному по времени разрушения симметричному циклу. Результаты расчета по модели для алюминиевых пластин удовлетворительно согласуются с экспериментальными данными.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.