ОЦЕНКА СКОРОСТИ РАЗВИТИЯ ТРЕЩИНЫ УСТАЛОСТИ (СРТУ) В НИКЕЛЕВЫХ СПЛАВАХ ДЛЯ ДИСКОВ ГТД
Ключові слова:
испытания на СРТУ, компактный образец, трещина, скорость роста трещины усталости, параметры уравнения Пэриса.Анотація
На основании результатов испытаний при температурах 20°С и 400°С компактных СТ-образцов из сплавов ЭП741НП и ЭК151ИД при циклическом нагружении определены для каждого образца параметры уравнения Пэриса, описывающего второй участок кинетической диаграммы устойчивого роста трещины усталости. Показано, что оценка значений длины начальной и конечной трещины зависит от методических особенностей измерения начальной и конечной трещины. Установлено, что параметры уравнения Пэриса (С и п) исследованных сплавов, которые определены по результатам эксперимента, связаны линейной зависимостью. Показан универсальный характер этой зависимости. Указанная зависимость использована для определения консервативной оценки средних значений параметров С и п.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.