ИССЛЕДОВАНИЕ МИКРОПЛАСТИЧЕСКОЙ ДЕФОРМАЦИИ ПОВЕРХНОСТИ ПЛАКИРУЮЩЕГО СЛОЯ СПЛАВА Д16АТ ПРИ УСТАЛОСТИ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ ОПТИЧЕСКОГО БЕСКОНТАКТНОГО ПРОФИЛОМЕТРА
Ключові слова:
деформационный рельеф, усталость, микропластическая деформация, интерференционная профилометрия.Анотація
Описана методика количественной оценки деформационного рельефа, возникающего на поверхности плакирующего слоя конструкционного сплава Д16АТ при циклическом нагружении с использованием бесконтактного интерференционного профилометра. В качестве количественного параметра, характеризующего эволюцию деформационного рельефа при усталости, предложено использовать значение пластической деформации поверхности. Методика позволяет разбивать контролируемый участок на ячейки размером 4,9´4,9мкм или 9,8´9,8мкм и оценивать неоднородности пластического деформирования микрообъемов материала рассматриваемого конструкционного сплава.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.