НОВЫЙ КЛАСС ВЫСОКОЭФФЕКТИВНЫХ СРЕДСТВ ПОЖАРОТУШЕНИЯ ШИРОКОГО СПЕКТРА ПРИМЕНЕНИЯ ДЛЯ АВИАЦИОННО-КОСМИЧЕСКОЙ ТЕХНИКИ
Ключові слова:
средства пожаротушения, эффективность тушения, ингибирование горения, азидоуксусная кислота, ее калиевая соль.Анотація
Рассмотрены положительные и отрицательные качества применяемых порошковых средств пожаротушения. Поставлена задача создать многофункциональное вещество, позволяющее эффективно использовать его в виде порошка и в водных растворах, а также для вытеснения реагента из емкости. Разработана лабораторная технология получения такого порошка нового типа – калиевой соли азидоуксусной кислоты. Проведены первые испытания полученного вещества, показавшие его высокую эффективность. Результаты работы позволяют предложить новое вещество для создания прогрессивных систем пожаротушения в сложных условиях, в т.ч. В замкнутых объемах, в частности, на объектах авиационной и ракетно-космической техники.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.