РАСЧЁТ СТЯЖНОГО БОЛТА И ВАЛА РОТОРА КОМПРЕССОРА ГТД МЕТОДОМ ЭКВИВАЛЕНТНЫХ ЖЁСТКОСТЕЙ
Ключові слова:
стяжной болт, вал ротора компрессора, статически неопределимые системы, метод эквивалентной жёсткости, оптимизация размеров и свойств при подборе материала.Анотація
Стяжной болт компрессора низкого давления (кнд) и вал ротора компрессора высокого давления (квд) гтд являются элементами сложных статически неопределимых и предварительно напряжённых систем. Усилие затяжки этих деталей при работе двигателя под действием газодинамических и температурных воздействий может изменяться в широких пределах и существенно отличаться от начального. Поэтому для упрощения конечно-элементного расчёта с оптимизацией размеров и свойств при подборе материала болта и вала предложен метод эквивалентной жёсткости. Показана методика определения эквивалентных жёсткостей элементов кнд и квд. Дальнейший расчёт основан на классическом подходе – условиях равновесия и совместности деформаций элементов ротора.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.