ДЛИТЕЛЬНАЯ ПРОЧНОСТЬ И КРИТЕРИЙ ЭКВИВАЛЕНТНОСТИ НАПРЯЖЕННЫХ СОСТОЯНИЙ СПЛАВА ЭИ698ВД ДЛЯ ДИСКОВ ГТД
Ключові слова:
трубчатые образцы, длительная прочность, критерий эквивалентности напряженных состояний, масштабный фактор.Анотація
Представлены результаты испытаний на длительную прочность тонкостенных трубчатых образцов (тип 2) из сплава ЭИ698ВД при температурах 650 и 750 °С в условиях различных напряженных состояний. Эти данные использованы для определения эмпирического критерия эквивалентности напряженных состояний. Экспериментальные данные свидетельствуют о том, что наиболее адекватно длительную прочность при сложном напряженном состоянии при температуре 650 °С описывает обобщенный критерий, сформулированный авторами ранее; а при температуре 750 °С - критерий Мизеса - Генки. Показано, что длительная прочность зависит от параметров масштабного фактора. Для оценки этой зависимости использованы также экспериментальные данные, полученные ранее на трубчатых образцах (тип 1) с другим соотношением толщины стенки и среднего диаметра. Показано, что с увеличением параметра масштабного фактора пределы длительной прочности при кручении увеличиваются на 3 - 15%.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.