ІДЕНТИФІКАЦІЯ МАТЕМАТИЧНОЇ МОДЕЛІ АВІАЦІЙНОГО ГТД ЗА ПОЛЬОТНИМИ ДАНИМИ
Ключові слова:
математична модель робочого процесу, газотурбінний двигун, моделювання, режимні параметри, параметри робочого процесу, ідентифікація моделі, ПС-90А.Анотація
Створено нелінійну другого рівня складності математичну модель робочого процессу двигуна ПС-90А, яка дозволяє вирішувати пряму задачу визначення значень параметрів функціонування двигуна на основі відомих значень параметрів його стану та режимних параметрів. Модель використовує двомірні функціональні характеристики компресора та турбіни, які можуть бути скореговані за допомогою масштабних коефіцієнтів (параметрів стану) вузлів. Розглянуто питання ідентифікації отриманої моделі за параметрами, зареєстрованими при реальних випробуваннях двигуна. Проведено обрунтований вибір параметрів ідентифікації моделі. Проведено ідентифікацію та сформовано модель, що описує робочий процес середньостатистичного двигуна. Наведено отримані при ідентифікації результати.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.