ИССЛЕДОВАНИЕ МЕТОДОМ CALPHAD ВЛИЯНИЯ ОТНОШЕНИЯ ВОЛЬФРАМА К КРЕМНИЮ НА ФАЗОВЫЙ СОСТАВ И ХАРАКТЕРИСТИЧЕСКИЕ ТЕМПЕРАТУРЫ КОБАЛЬТОВОГО СПЛАВА
Ключові слова:
износостойкие сплавы, жаропрочные кобальтовые сплавы, система легирования, фазовый состав, карбиды, характеристические температуры.Анотація
Представлено обоснование перспективы изучения кобальтовых сплавов и краткое сравнение существующих марок материалов. Представлены результаты расчета фазового состава промышленных сплавов ХТН-61 и В3К и опытных составов сплава на кобальтовой основе методом CALPHAD. Проанализированы результаты полученных расчетов и оценена эффективность данного метода. Расчетным CALPHAD-методом оценено влияние соотношения вольфрама к кремнию на фазовый состав и основные температурные характеристики кобальтового сплава В3К. Выполнен сравнительный металлографический анализ микроструктуры опытного сплава с микроструктурой существующих материалов.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.