НЕРАЗРУШАЮЩИЙ КОНТРОЛЬ ПЕРЕГРЕВА ЛОПАТОК ТУРБИНЫ ГТД С ПРИМЕНЕНИЕМ ГОЛОГРАФИЧЕСКОЙ ИНТЕРФЕРОМЕТРИИ
Ключові слова:
лопатка турбины, вибрация, собственные частоты, формы колебаний, голографическая интерферометрияАнотація
Статья посвящена исследованиям возможности применения голографической интерферометрии для неразрушающего контроля перегрева материала лопаток турбины ГТД. Исследовались вибрационные характеристики деталей: собственные частоты и резонансные формы колебаний лопаток до и после перегрева. Экспериментальные исследования проводились методом голографической интерферометрии усреднения по времени. Установлено, что перегрев материала лопаток ведет к снижению значений собственных частот колебаний лопаток, а также — к изменению картины резонансных форм колебаний в высокочастотном диапазоне. Результаты исследований показывают возможность применения голографической интерферометрии для неразрушающего контроля перегрева лопаток турбины ГТД.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.