УПРОЧНЕНИЕ КРЕМНИЙМАРГАНЦОВИСТЫХ МОДИФИЦИРОВАННЫХ СТАЛЕЙ ПРИ ГОРЯЧЕЙ ДЕФОРМАЦИИ
Ключові слова:
кремниймарганцовистая сталь, модификатор, расплав, деформация, структура, свойства.Анотація
Проведена обработка расплавов конструкционных Si-Mn-сталей комплексными модификаторами на основе промышленных отходов титана, алюминия, стали. Модификатор вводим в виде прессованных брикетов. Проведена горячая деформация литых заготовок, получены кованые заготовки сталей 16ГС, 17ГС и St.52.3. Исследована структура сталей в исходном состоянии и после модифицирования. Достигнута однородность структуры и измельчение зерна модифицированных сталей. В результате модифицирования повышен комплекс механических свойств Si-Mn-сталей, прочностные характеристики увеличены в среднем на 20-33 %, ударная вязкость на 26-66 %, улучшены технологические свойства деформированных заготовок. Разработаны механизмы упрочнения Si-Mn-сталей в результате модифицирования и горячей деформации: твердорастворное, зеренное, деформационное, дисперсионное. Приведены расчетные формулы, доказывающие степень упрочнения сталей.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Положення про авторські права Creative Commons
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.